Odpowiedzialność, rozsądek, rozwaga. #ZOSTAŃ W DOMU

#zostan w domu
Zazwyczaj namawiamy Was na wyjście z domu.
Piszemy o rzeczach lekkich, łatwych i przyjemnych, o rozrywce i zabawie. Tym razem jest inaczej – w obliczu zagrożenia korona wirusem cały świat zatrzymał się w miejscu i toczy walkę z szybko rozprzestrzeniającym się wirusem.

To jest trudny czas. Nie wiemy jeszcze, jaka będzie skala strat, którą poniesiemy jako państwo, które musiało wstrzymać swoje normalne, codzienne funkcjonowanie. Na razie każdy dzień to niewiadoma: ile jeszcze osób zachoruje, kiedy uda się przełamać transmisję wirusa, kiedy będziemy mogli znów normalnie żyć, bez obaw podać rękę drugiej osobie.

Wierzymy, że stanie się to jak najszybciej i każdy, kto musiał wstrzymać swoje działania, powróci do codzienności silniejszy.

Jednak zanim będziemy mogli całkowicie odetchnąć z ulgą potrzebna jest Odpowiedzialność przez duże O, zdrowy rozsądek, spokój.
Zostańmy w tym czasie w domu, nie narażajmy naszych bliskich.

– nie zabierajmy dzieci na zakupy. Sami ograniczmy pobyt w sklepach do niezbędnego minimum, z zachowaniem wszystkich wytycznych;

– tłumaczmy nastolatkom, jak niebezpieczne konsekwencje mogą mieć nierozważne i lekkomyślne działania;

– nie narażajmy osób starszych i słabszych na zachorowanie
– bezwględnie przestrzegajmy zasad higieny

To od każdego z nas tak naprawdę zależy, kiedy powróci normalność.
Póki co – zostańmy w domu.

Specjalnie dla Was będziemy pisać o tym, jak spędzić ten niełatwy czas z dziećmi w domu, jak nie zaniechać całkiem ich nauki, jak efektywnie wykorzystać nadchodzące dni i jak pokonać nudę!

#ZostanWDomu