Koncert walentynkowy – SARSA

Sarsa - koncert walentynkowy

SARSA – koncert Dziennikarze muzyczni uznali ją za prekursorkę nowego polskiego popu i największy, najbardziej osobliwy debiut ostatnich lat… Pierwszy raz w Kaliszu – SARSA!

13.02.2020 – godz. 19:00
Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu

Bilety na koncert w cenie 80 zł do kupienia >>>tutaj<<<

Muzyczne objawienie ostatnich lat

Teledyski do jej utworów mają ponad 200 milionów odtworzeń! Koncerty cieszą się wielkim zainteresowaniem. Natomiast każdy album i single SARSY zostały nagrodzone diamentowymi, platynowymi, czy złotymi płytami za sprzedaż.
Artystka zaczynała w niszowych projektach, z którymi odnosiła pierwsze sukcesy – jej zespół FLUKTUA zwrócił uwagę dziennikarzy m.in. radiowej Trójki i Czwórki.

W 2012 roku SARSA dołączyła do projektu TakLoopNie. Współpraca zakończyła się wydaniem płyty pt. ,,Człowiek w Zielonym Korytarzu”, gdzie można usłyszeć jej wokal między innymi w duecie z Igorem Herbutem znanym z zespołu LemOn. W projekcie pojawił się również Dawid Podsiadło.

W mainstreamie SARSA zadebiutowała w roku 2015. Została wówczas określona przez dziennikarzy radiowych mianem ‘prekursorki nowego polskiego popu’. Natomiast jej osobliwa barwa głosu stylistycznie stawiana była obok głosu Dolores O’Riordan z The Cranberries, Florence Welch z Florence And The Machine, Sia, CocoRosie.

Sarsa
SARSA, jako producentka muzyczna i kompozytorka, konsekwentnie zaskakuje każdym albumem wymykając się tym samym próbom jednoznacznego przyporządkowania jej do jednego tylko gatunku i stylistyki muzycznej.

Dodatkowo artystka ma na koncie cieszące się popularnością duety z raperami: KęKę, L.U.C, Meek oh way, VNM a także zaśpiewała z Krzysztofem Kiljańskim, czy Damianem Ukeje.

Obok kariery solowej SARSA zaczęła rozwijać swoją działalność ‚SarsaMusic’ pisząc teksty, piosenki, produkując muzykę również dla innych.
W 2017 roku artystka rozszerzyła swoją działalność muzyczną i zadebiutowała również w roli kompozytorki muzyki ilustracyjnej do filmu „PM2.5Movie” – tym samym otrzymując liczne nagrody na międzynarodowych festiwalach filmowych (Best Original Song – American Tracks Music Awards , Best Singer Voice – EUROPEN Cinematography Awards, The Best Soundtrack – Barcelona Planet Film Festival ).

Ostatni album „Zakryj” (złota płyta za sprzedaż) wokalistka osadziła dodatkowo w pozamuzycznym kontekście. Do każdego utworu namalowała jeden obraz. Poza tym, dzięki Iwonie Cichosz, płyta była również komunikowana w języku migowym – w ten sposób SARSA zwracała uwagę na potrzeby społeczności głuchych. Zwieńczeniem
promocji ostatniego albumu była wyprzedana trasa klubowa #ZakryjTour2. Na koncercie finałowym wśród gości pojawił się m.in. Piotr Stachurski, który namalował obraz do muzyki granej przez SARSĘ i zespół na żywo. Performance miał na celu skłonić ludzi do refleksji nad ‚zniszczeniem’ – było to nawiązanie do destrukcyjnego podejścia człowieka do otaczającego go świata.

Zobacz także: Kultura Dostępna w Kinie Helios – (Nie)znajomi